Është shqëruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në polici botuesi dhe analisti Henri Çili. Raportohet se Çili është ndaluar për llogari të policisë së Gjirokastrëspas një hetimi disa mujor.

Raportohet se bashkë me të janë shoqëruar edhe shtatë persona të tjerë. Të arrestuarit akuzohen për korrupsion pasiv dhe aktiv në fushën e drejtësisë.

Dyshohet se Çili ndikonte tek gjyqtarët për të nxjerrë nga burgu disa persona nga Lazarati të arrestuar për drogë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Flash Lajme

Më të lexuarat