Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka zgjedhur një formë të veçantë për të uruar gratë dhe nënat shqiptare. Përmes një postimi në gjuhen shqipe, në faqen zyrtare të Ambasadës Amerikane, ajo tregon historinë e dy unazave që mban në duar.

Kim thotë se njërën nga unazat që mban e ka dhuratë nga mamaja, ndërsa tjetrën ja ka blerë vetes kur filloi punë.

“Çdo ditë në dorën e djathtë mbaj një unazë që ma ka dhuruar mamaja ime dhe në të majtën, një unazë që ia bleva vetes kur fillova punë. Gëzuar festën e nënës! Gëzuar Ditën e Grave”! | Ambasadorja Yuri Kim

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Flash Lajme

Më të lexuarat