Edhe të rinjtë e FRPD-së kanë vendosur që të këshillojnë qytetarët në këtë kohëra të vështira.

Në një njoftim të bërë në faqen e kryetarit të FRPD-së, flitet për këshillat që duhet të ndjekin qytetarët.

’#CoronavirusUpdate

• Janë mbyllur institucionet e arsimit deri në datën 23 Mars, ndërkohë, çdo fluturim me Veriun e Italisë është pezulluar dhe aktivitetet kulturore janë anuluar.

• Të prekurit me COVID-19 në Shqipëri raportohet të jenë në gjendje të mirë shëndetësore dhe po trajtohen tek Spitali Infektiv.

Nëse keni kollë, teshtima, vështirësi në frymëmarrje ose temperaturë, kontaktoni menjëherë numrin 127.

Qëndroni gjithmonë të informuar dhe mos lëvizni shpesh nga shtëpia. Nuk ka nevojë për panik.

Tags:Belind Këlliçi

Flash Lajme

Më të lexuarat