Ministria e Shëndetësisë menjëherë pas konfirmimit të dy rasteve të para ka shtuar masat në lidhje me parandalimin e virusit. Spitali i Infektivit është shndërruar në një zonë karantine, siç shihet nga fotot e LSA.

Forca të shumta policie ndodhen në ambjentet e QSUT-së dhe nuk lejojnë pacientët të afrohen në zonën e infektivit.  Ndërkohë në lidhje me gjendjen e dy personave të parë të konfirmuar me koronavirus mësohet se gjendja e tyre është e stabilizuar.

Flash Lajme

Më të lexuarat