Janë shëruar edhe 5 mjekë e infermierë, të cilët rezultuan pozitvë me Covid-19, duke e çuar në total 13 numrin e tyre.

Lajmin e ka bërë të ditur, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtejes Sociale, Ogerta Manastirliu, e cila thotë se bashkë me pacientët e tjerë, shkon në 67 numri i të kuruarve.

13 personel shëndetësor të shëruar janë nga Tirana dhe Durrësi. Të shëruar janë 7 mjekë, 4 infermierë dhe 1 sanitare.

Kujtojmë që mbrëmjen që lamë pas, nga personeli mjekësor u prek edhe prof. Dhimitër Kraja, i cili u kthye në detyrë pas në kohë të gjatë. Momentalisht gjendja e tij shëndetësore është e stabilizuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Flash Lajme

Më të lexuarat