Një ndër pyetjet që na ka shoqëruar më gjatë në këtë periudhë pandemie është se nga kush drjetohet Komiteti i Ekseprtëve, pasi edhe Qeveria edhe Ministria e Shëndetësisë janë shprhuer se udhëizmet e marrin preh tyre.

Mbërmjen e stome Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në një intevristë për emisionin “Në fokus”, në TvT, tha se Komiteti drejohet nga zv/ministrja Rakacolli.

“Komiteti i ekspertëve drejtohet nga zëvendësministrja e e Shëndetësisë, profesoreshë Mira Rakacolli, dhe ka në përbërje ekspertë të ndryshëm të fushave të ndryshme, Nga ana tjetër ka edhe grupe teknikësh që asistojnë me përgatitjen e strategjive tona”, tha Manastirliu.

komitetiMira RakacolliOgerta Manastirliu

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Flash Lajme

Më të lexuarat