Detyrimet e prapambetura të institucioneve, në tre mujorin e parë të vitit 2020, arritën në total rreth 53 milionë euro ku rreth 22 % e tyre, janë detyrime të krijuara në janar-mars 2020 kurse pjesa tjetër të mbartura nga viti i kaluar.

Pjesa më e madhe, takojnë atyre që duhet të paguhen për llogari të individëve, që kanë fituar gjyqe pasi janë larguar pa të drejtë nga pozicioni i punës.

Sakaq, vetëm për vendime gjyqesh janë 4 miliardë detyrime.

Sipas Ministrisë së Financave tregohet nga të dhënat zyrtare se nga institucionet bartëse të detyrimeve  pjesa më e madhe i takon Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë me 1.7 miliardë lekë në total apo rreth 34 %.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Flash Lajme

Më të lexuarat