Sot në kryeqytet po zhvillohen festimet për “Ditën e Verës”, ndërsa dy të rinj kanë tentuar të godasin me bojë kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Sipas ‘BalkanWeb’, policia ka identifikuar dhe shoqëruar në komisariat dy personat, identiteti i të cilëve ende nuk bëhet me dije.

Djemtë kanë tentuar ta qëllojnë me bojë Veliajn gjatë festimeve, në kohën që kryebashkiaku mbaroi fjalimin e tij. Një ditë pas protestës së opozitës, të rinjtë e LRI-së kanë protestuar kundër qeverisë së kryeministrit, Edi Rama.

Flash Lajme

Më të lexuarat