Sot ish-deputeti i PD, Klevis Balliu, përmes një postimi në facebook, tha se Edi Rama pësoi më 16 mars parainfrakt dhe mori trajtim tek një spital privat.

Më vonë reagoi Edi Rama, ku nuk nguroi të shënjëstrojë ish-deputetin dhe tha se shëndeti i tij është i plotë.

Por Balliu e sfidon duke i thënë që të bëjë një video live për të treguar se është mirë fizikisht.

“5 muaj në protestë nuk the një fjalë.
Sa dolëm tek shëndeti jot fillove avazin e vjetër.
Unë dëshiroj që të jesh shëndosh e mirë me shëndet, si babai i një shoku të shkollës.
Madje dëshiroj që mjekët të ta lejojnë sërish celularin.
Dhe ti mos abuzo më duke shkruar sidomos fjalët ‘babë e bir’ se këtu ti ngatërrohesh keq.
Meqe je mirë, siç edhe thua, bëj një video live në ERTV”, shkruan Balliu në Facebook.

Flash Lajme

Më të lexuarat