Polica kufitare Delta Forcë dhe Drejtoria e qarkut Vlorë në një aksion të përbashkët kanë kapur rreth 300 kg kanabis në gjirin e quajtur Petruna në gadishullin e Karaburunit.

Ndërkohë nga kontrolli i ushtruar në këtë gji ku u gjet dhe droga u kapen dhe arrestuan dy persona të dyshuar si posedues të drogës.

Ata janë  shettasit E. M 40 vje☼ si dhe O. U  30 vjeç.

Ndërkohë sipas burimeve nga policia kufitare, droga ishte e fshehur në këtë gji dhe priste për tu ngarkuar dhe më pas transportuar drejt Italisë.

Flash Lajme

Më të lexuarat