Maqedoni

Colors: Purple Color

Kryeprokurorja e Prokurorisë për ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskoska, konfirmon për TV21 se është hapur procedurë parahetimore për nënkryetarin e VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski.

“Sipas informacioneve që qarkullojnë në opinion kemi hapur procedurë parahetimore pas së cilës do të merret vesh nëse do të hapet hetim.

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski përmes një telegrami ka uruar besimtarët musliman për festën e Fitër Bajramit.

“Të gjithë besimtarëve të besimit islam në vendin tonë, në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, dërgoj urime më të sinqerta me rastin e festës së madhe mysalimane Fitër Bajrami.

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka përcjell telegram urimi me rastin e Fitër Bajramit.

“Zoti i pranoftë agjërimet dhe lutjet tona. Kjo ditë e veçantë sjelltë paqe, lumturi dhe prosperitet për të gjithë.

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski ka uruar besimtarët musliman me rastin e Fitër Bajramit.

“Besimtarë të nderuar nga besimi islam, më lejoni në emrin tim dhe në emër të VMRO-DPMNE-së t’ua uroj festën e Fitër Bajramit.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All