Maqedoni

Colors: Purple Color

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët kanë biseduar për çështjen se “si të koordinohen masat për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve, për restartim të ekonomisë dhe për fuqizim të lidhjeve të të dy shteteve në kushtet e reja”.

Ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Komuniteteve, Sadulla Duraku ka uruar komunitetin vllehë me rastin e Ditës së tyre Kombëtare.

“Në emrin tim personal, si edhe në emër të Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, të gjithë pjesëtarëve të komunitetit vllehë u shpreh urime me rastin e 23 – Majit, Ditës nacionale të vllehëve.

Flash Lajme

Më të lexuarat