Maqedoni

Colors: Purple Color

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka theksuar se Maqedonia e Veriut tani për tani nuk po mendon fare për hapjen e kufijve.

“Për momentin, nuk është koha të mendojmë se kur mund të hapen kufijtë, por të përqëndrohemi në ato që po ndodhin në vend, të përgatisin kapacitetet dhe të dini se si të merreni më tej”, theksoi ministri Filipçe.

Aleanca për Shqiptarët i është përgjigjur BDI lidhur me një fushatë të saj për kryeministër shqiptar. Ja reagimi i plotë:

“Sot Bashkimi Demokratik për Integrim shënon 18 vjetorin e dështimeve, premtimeve të parealizuara, skandaleve korruptive, gënjeshtrave dhe manipulimeve! 18 vite qeverisje, 18 vite shans për ta dëshmuar veten, por gjithçka u dëshmua ishin interesat personale dhe partiake për të cilat qytetarët e kanë kuptuar vet, dhe nuk qëndrojnë të heshtur më.

Sot Bashkimi Demokratik për Integrim shënon 18 vjetorin e dështimeve, premtimeve të parealizuara, skandaleve korruptive, gënjeshtrave dhe manipulimeve! 18 vite qeverisje, 18 vite shans për ta dëshmuar veten, por gjithçka u dëshmua ishin interesat personale dhe partiake për të cilat qytetarët e kanë kuptuar vet, dhe nuk qëndrojnë të heshtur më.

Flash Lajme

Më të lexuarat