Në Tetovë u zhvillua protesta e dytë me radhë e nxitur nga publikimi i bombave të El Chekës, kundër funksionarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim. Edhe pse protestuesit u përpoqën të afrohen para selisë së BDI-së ata u penguan nga kordoni policor.

Në përkrahje të protestës së sotme, kishin ardhur edhe veteranët e luftës së 2001-shit, Shoqata Atdheu nga Shqipëria dhe Shoqata e të burgosurve dhe të përndjekurve politik në Maqedoni. Organizatorët e protestës thonë se nuk do të heqin dorë nga protestat deri në dorëheqjen e krerëve të BDI-së.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All