Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin 10 minuta, tha se është gati të koaliciojë me Aleancën për Shqiptarët dhe Ziadin Selën. Arsyeja është se sipas Kasamit, partitë opozitare janë më të përafërta.

Intervistën e plotë mund ta ndiqni menjëherë pas edicionit të lajmeve. “Ne do të kishim preferuar një koalicion para zgjedhor që të jetë e sigurt vota opozitare se përfundimisht do të vijnë ndryshimi në Maqedoninë e Veriut, por sigurisht nëse nuk ka ndenje bashkëpunim të tillë përsëri pas zgjedhjeve do të kishim preferuar ndenje bashkëpunim me Aleancën për shqiptarët , sepse ne jemi më afër tani si parti opozitare”, deklaroi kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin “10Minuta” në TV21.

#BilallKasami: Me #ASH-në jemi më afër si parti opozitare!

#BilallKasami: Me #ASH-në jemi më afër si parti opozitare!

Gepostet von TV21 am Montag, 28. Oktober 2019

Flash Lajme

Më të lexuarat