Deputeti i LSDM, Muhamet Zekiri ka adresuar kritika të rënda ndaj Bashkimit Demokratik për Integrim.
Në një intervistë në T7, ai tha se BDI-ja u ka bërë shumë dëm shqiptarëve në Maqedoni, trasmeton agjencia e lajmeve INA.Zekiri ka thënë se është konsistencë në qëndrimet e tij dhe gjithmon i ka kundërshtiar integristët.


Madje ai ka thënë LSDM-ja është e hapur për të bërë koalicion me të gjitha partitë shqiptare, por se ai personalisht e përjashton vetëm BDI-në. (INA)

Flash Lajme

Më të lexuarat