Moti sot do të jetë me diell me vranësira të ulta në disa pjesë të Maqedonisë së Veriut.

Do të fryejë erë nga pjesa perëndimore. Temperatura minimale do të jetë nga 1 deri 7 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 16 deri 24 gradë celsius.

Në Shkup do të jetë mot me diell me erë të lehtë nga jugperëndimi. Temperatura e ditës do të mbërrijë deri në 22 gradë.
Fundjava do të jetë stabile dhe me diell, ndërsa nga fillimi i javës tjetër do të ketë reshje të shiut, por nuk do të ketë rënie drastike të temperaturave, njoftuan nga Enti Hidrometeorogjik i Maqedonisë së Veriut. (INA)

Flash Lajme

Më të lexuarat