Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor. Pasdite do të ketë kushte për shi lokal afatshkurtër dhe vetëtima të rralla.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tre deri në dhjetë gradë Celsius, ndërsa temperatura e ditës prej 20 deri në 27 gradë Celsius.

Flash Lajme

Më të lexuarat