Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se ka vazhduar kontrollet sa i përket zbatimit të masës së Qeverisë, për mbajtje të maskave mbrojtëse për parandalimin e koronavirusit.

Siç thonë nga MPB, gjatë ditës së djeshme janë regjistruar 432 shkelje sa i përket mbajtjes së maskave.

MPB bën apel tek qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e Qeverisë, me qëllim të parandalimit të COVID-19.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All