Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti për sot në mesditë ka thirrrë mbledhje të Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie.

“Në mbledhje do të diskutohet rreth zgjedhjeve presidenciale, kongresin e Forumit Rinor të BDI, kongresin e forumit të gruas të BDI-së si dhe procesin e ri-regjistrimit të anëtarësisë”, thuhet në komunikatën e BDI-së.

Kjo parti ka vendosur që të përkrahë kandidatin presidencial të radhëve të LSDM, Stevo Pendarovski, i cili u konsiderua si kandidat koncensual.(INA)

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All