Luiza Duraku me prejardhje nga fshati Haraçinë i Shkupit po i fiton simpatitë e shqiptarëve të Brukselit, si kandidate për deputete në Parlamentin e kryeqytetit belg, Brukselit. Ajo përmes apelit publik apelon te shqiptarët në Bruksel sa më maosvikisht të votojnë në zgjedhjet rajonale të majit.

Të dashur miq,

Kam nderin dhe kënaqësinë të ju njoftoj se do të jem kandidate për zgjedhjet federale të Brukselit me numrin 12.

Krejt komunat te Brukselit kanë te drejtë me votu per zgjedhjet te 26 maj 2019.

Chers amis,

J’ai l’honneur de vous annoncer avec fierté que je serai candidate à la chambre pour les élèctions fédérales à la 12 ième place.

Faleminderit shume per mbeshtetjen

Per info,

Kanë te drejtë të votojnë komunat :
Ont le droit de voter les communes suivantes :

Anderlecht
Bruxelles
Ixelles
Etterbeek
Evere
Ganshoren
Jette
Koekelberg
Auderghem
Schaerbeek
Berchem-st-Agathe
Saint- Gilles
Molenbeek-Saint-Jean
Saint-Josse
Woluwe-Saint-Lambert
Woluwe-Saint-Pierre
Uccle
Forest
Watermaal-Boitsfort

•Po edhe komunat

WEMMEL
DROGENBOS
KRAAINEM
WEZEMBEEK-OPPEM
Linkebeek
Rhode-Saint-Genèse

Duraki Luiza

Flash Lajme

Më të lexuarat