Sot në stacionin e Sektorit të Punëve të Brendshme në Tetovë është denoncuar se mbrëmë rreth orës 23 e 20, në rrugën “141” në Tetovë është prishur rendi dhe qetësia publike për shkak kacafytjes fizike në të cilën kanë marrë pjesë pesë persona M.D.

(41), D.A. (43), Zh.A. (45), A.I. (37) dhe B.Z. (30), transmeton Portalb.mk.

Gjatë rrahjes është përdorur edhe thikë me të cilën janë lënduar M.D., D.A. dhe Zh.A. dhe atyre u është ofruar ndihmë mjekësore në spitalin e Tetovës. Më pas, janë arrestuar M.D., A.I., dhe D.A.

Pas zbardhjes së plotë të rastit, kundër tyre do të ngritët padi penale ndaj personave të përfshirë.

Flash Lajme

Më të lexuarat