Nga mesi i kësaj jave filloi periudha e motit të nxehtë në Adriatikun Jugor dhe më në fund edhe sezoni i plazhit.

Sipas fjalëve të drejtorit të Entit Hidrometeorologjik Luka Mitroviq, ditët e ardhshme na pret mot i nxehtë me temperatura deri në 35 gradë Celsius.

Ai në deklaratë për TVCG tha se moti i tillë pritet deri me 15 qershor dhe se këto janë parashikime të besueshme.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All