Kosova

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është deklaruar rreth marrëveshjes ekonomike që është nënëshkruar në Uashington, duke i vendosur theks të veçantë pikës për Liqenin e Ujmanit, pikë kjo që ngjalli reagime të shumta në publik, njofton Insajderi.

Ish-zv.kryeministri, Haki Abazi, ka hedhur një mal akuzash ndaj disa personave në Kosovë, përfshirë presidentin Hashim Thaçi, përcjellë GazetaBlic.

Në një shkrim në Facebook, Abazi ka thënë se largimi i Thaçit nga politika, do të duhej ta çlironte LDK-në nga klika e SHIK-ut, dhe sipas tij, urdhëruesve të vrasjeve të bëra gjatë dhe pas luftës.Ai ka shtuar më tej, duke thënë se MPB është e kapur dhe e kontrolluar që të mos hapen dosjet e vrasjeve dhe orkestrimit të rasteve përfshirë edhe vrasjen e gazetareve dhe dëshmitarëve.

Flash Lajme

Më të lexuarat