Vdes aktorja e njohur e telenovelave (FOTO)

Bota e telenovelave latine është në zi, pasi u konfirmua se aktorja Edith Gonzalez vdiq në moshën 54 vjeçe në mëngjesin e së enjtes, më 13 qershor.

Vullneti i fundit i Edith Gonzales ishte që eshtrat e saj të varroseshin në Teatrin Jorge Negrete. Deri tani familja nuk ka folur për rastin. Aktorja mbijeton nga bashkëshorti i saj Lorenzo Lazo, i cili gjithashtu vuan nga kanceri dhe vajza e tij Constanza, 14 vjeçe.

Telenovela qe e bërit të famshme ishe ajo ‘Të pasurit qajnë gjithashtu’ në 1979, kjo melodramë u pasua nga tituj të shkëlqyer si: ‘Wild Rose’, ‘Në mish’, ‘Zemra e egër’, ‘Unë kurrë nuk do të harroj ty’, ‘ Salomé ‘, ndër të tjera.

Aktorja ka qenë e njohur edhe për publikun shqiptarë.

Në vitin 2016, ajo njoftoi se u diagnostikua me kancer ovarian, dhe ishte duke u trajtuar për ta kapërcyer atë por si duket kjo sëmundje e mundi aktoren e dashur për publikun e telenovelave jo vetëm në Amerikë por edhe në Evropë e më gjërë.

  • WhatsApp
  • Tweet
  • Shtype
Loading...

Postime të lidhura

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All