Thyhet kasaforta në një xhami në Gjilan, vidhen paratë që shërbenin për mirëmbajtje

Ankuesi mashkull i cili është përgjegjës për mirëmbajtjen e xhamisë në fshatin Malishevë e Epërme në Gjilan, ka raportuar se persona të panjohur me përdorim të forcës kanë hapur kasafortën.

Kasaforta gjendej brenda në korridorin e xhamisë dhe kanë vjedhur parat të cilat kanë shërbyer për mirëmbajtjen e xhamisë, transmeton Indeksonline.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe janë duke e hetuar rastin.

Foto ilustrim

  • WhatsApp
  • Tweet
  • Shtype
Loading...

Postime të lidhuraBallinë

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All