Media zvicerane Tages-Anzeiger në një shkrim për liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti ka shkruar se ai është një kryengritës që po lufton kundër hajnave në Kosovë.Në këtë shkrim thuhet se Albin Kurti është politikani më i popullarizuar në Republikën e Kosovës dhe se për fituar zgjedhjet ai po lufton me zell misionari.Gjithashtu në këtë artikull thuhet se Kurti ka një nivel superior karshi kundërkandidatëve.

(INA)

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All