Drejtori i AKI-së, që ishte edhe drejtor i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij, si drejtor i Inteligjencës.Këtë lajm e ka publikuar kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj.

Lajmi është kumtuar nga kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj.”Kam pranuar dorëheqjen e Drejtorit të AKI-së, z. Shpend Maxhuni, nga funksioni i tij në krye të Intelegjencës kosovare. Z. Maxhunin e falënderova për bashkëpunimin profesional të deritashëm në mbrojtjen e sigurisë së vendit dhe popullit tonë”, ka shkruar Haradinaj.Portali Infokusimëson nga burimet e saj, se Maxhuni shpejt pritet që të emërohet si Ambasador në shtetin e Turqisë. (INA)

Flash Lajme

Më të lexuarat