I qetë, pasdite me diell

I qetë, pasdite me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i qetë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot kryesisht i qetë. Në mëngjes në ultësira parashihet të ketë mjegull, ndërsa gjatë ditës pjesërisht i vranët dhe me diell. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë  nga drejtimi i juglindjes, e lehtë deri mesatare”, ka njoftuar IHMK./21Media

Flash Lajme

Më të lexuarat