Richard Grenell

Richard Grenelli edhe zyrtarisht ka dhënë dorëheqje nga Departamenti i Shtetit.

Ai do të mbetet i dërguar i posaçëm i administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi.

“Sot unë zyrtarisht dhashë dorëheqje nga Departamenti i Shtetit”, shkroi Grenelli ndër tjera në Tëitter, teksa ka publikuar një foto bashkë me Trumpin.

Dorëheqjen e tij e ka komentuar edhe intelektuali i njohur shqiptar në Amerikë, regjisori kërçovar, Ramazan Hajdini.

“Sot, Ish Ambasadori R. Grenell përfundimisht u largua nga detyra diplomatike te State Departamentit Amerikan. Edhe një herë Lobi Shqiptare e dëshmoi veten. Radhën e kanë H.Thaçi dhe I.Mustafa!”, ka shkruar Hajdini në facebook.(INA)

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All