Në fakt, agjencia koreane thotë se Koreja Veriore, e cila është nën presion të fuqishëm për t'i dhënë fund programit bërthamor, serish vendosi çatinë dhe dyert në objektin që ndodhet për lansimin e raketave.

Kohë më parë kreu i Koresë Veriore Kim Jong Un pati samitin e dytë me presidentin e SHBA-së n Donald Trump, në përpjekje për t’i dhënë fund programit nuklear verikorean, por edhe takimi i dytë rezultoi pa sukses.

Loading...


Flash Lajme

Më të lexuarat