Shkencëtarët zbulojnë një përfitim të papritur të domateve për shëndetin

Një ekip shkencëtarësh nga Universiteti Tufts (Boston, SHBA) ka treguar se domate mund të ndihmojnë në parandalimin e kancerit të mëlçisë.

Rezultatet e këtij studimi u publikuan në revistën shkencore “Kërkimi për parandalimin e kancerit” në dhjetor të vitit të kaluar.

Në fakt, studiuesit në Qendrën Jean Mayer për Hulumtime mbi të ushqyerit dhe plakjen njerëzore studiojnë efektin parandalues që disa ushqime mund të kenë në zhvillimin e kancerit të mushkërive, të mëlçisë dhe zorrës së trashë.

Vetëm dy ose tre domate në ditë
Në mënyrë të veçantë, studimi studioi likopen, një antioksidant që jep ngjyrën e kuqe të frutave dhe perimeve të ndryshme. Domate janë burimi më i pasur i likopenit. Ushqime të tjera, përfshirë gujava, shalqi, grejpfrut, papaja dhe piper i ëmbël, gjithashtu përmbajnë likopenë, por në përqëndrime shumë më të ulëta.

Studimi tregoi se, në sajë të kësaj substance, marrja e domates ndihmon në reduktimin e rrezikut të sëmundjeve kardiovaskulare, osteoporozës, diabetit dhe llojeve të caktuara të kancerit, siç është kanceri i prostatës, mushkërive, gjirit dhe zorrës së trashë. Ushqimi vetëm dy ose tre domate ose një servis i salcë domate në makarona një ditë është e mjaftueshme për të marrë sasinë e nevojshme të likopenit. Veçanërisht e lartë në lycopene është përqendrimi i regjistruar në pluhur domate.

Për të demonstruar këto prona, shkencëtarët infektuan minjtë me kancerogjene të mëlçisë dhe pastaj i ushqyen një dietë të pashëndetshme me yndyrë të ngjashme me një dietë perëndimore. Disa janë dhënë pluhur domate, dhe të tjerët nuk ishin. Hulumtuesit pastaj vlerësuan se si pluhur domate mbrojtur minj nga kanceri.

  • WhatsApp
  • Tweet
  • Shtype

Postime të lidhura

Flash Lajme

Më të lexuarat