Plus Tv transmeton sonte dokumentarin për dëshmorin Safet Rexhepi

Në vendlindjen e tij, në fshatin Zhiti të Vitisë, sot është përkujtuar dëshmori i UÇK-së, Safet Rexhepi, i cili ra heroikisht në betejen e lavdishme të Koshares, betejë e cila kishte një qëllim për ribashkimin e tokave shqiptare dhe çlirimin e tyre nga okupatori serb.

Plus Televizion do të transmeton sonte nga ora 20:30 manifestimin që është organizuar për të përkujtuar dëshmorin Safet Rexhepi, i cili u mbajt në fshatin e tij të lindjes në Zhiti. Gjithashtu sonte do të transmetohet edhe dokumentari për dëshmorin Safet Rexhepi, “Sypatremburi”, prodhim i produksionit filmik “Rino Art”./PlusTV/

  • WhatsApp
  • Tweet
  • Shtype
Loading...

Postime të lidhura

Flash Lajme

Më të lexuarat