Gabimet në të bërit dush mund të çojnë në probleme të caktuara të shëndetit. Ta lani fytyrën në dush është një nga gabimet që çdokush e bën, dhe që mund të çojë në probleme shëndetësore.

Disa arsye kryesore se pse nuk është mirë të lahemi në mëngjes!

1.Ta lani fytyrën në dush. Sipas ekspertëve nxehtësia e ujit dhe presioni mund t’i bëjnë shumë keq lëkurës suaj.

2. Përdorimi i sfungjerit krijon mundësi për shfaqjen e baktereve, të cilat në disa raste janë shumë të rrezikshme për shëndetin.

3.Nëse qëndroni mbi ujë të përzier me sapun, nuk do të keni këmbë të pastra. Në të vërtetë, fungusi mbetet në ujë të ngrohtë.

4. Nëse keni lëkurë të ndjeshme, duhet ta shmangni ujin e çezmës dhe të laheni me ujin e shisheve apo të instaloni filtrues./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat