Egla Xhemali – Personazhet VIP përgjithësisht kërkojnë që edhe lidhjet e tyre të dashurisë t’i kërkojnë në të njëjtin “terri-tor”, duke bërë që shpesh të kalojnë nga njëri tek tjetri.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe me një pjesë të mirë të VIP-ave tanë, shkruan JOQ. Me histori të vjetra apo ende në vazhdim, ja cilat janë 15 va-jzat e famshme shqiptare që kanë pasur të njëjtin të dashur.DAFINA ZEQIRI, KRENAR ÇOÇAJ, LUANA VJOLLCA
Lidhja me biznesmenin e famshëm Krenar Çoçaj ka qenë lidhja e parë publike për Dafina Zeqirin. Por dyshja i dha fund marrëdhënies vite më parë dhe prej të paktën dy vitesh, Çoçaj është në krah të moderatores Luana Vjollca, lidhje ende e pakon-firmuar prej çiftit.

ZANFINA ISMAJLI, FATON SHOSHI, ERA ISTREFI
Pas një lidhjeje të gjatë, këngëtarja Zanfina Ismaili dhe menaxheri i njohur Fa-ton Shoshi i dhanë fund lidhjes, por vijojnë të mbajnë marrëdhënie të mira me njëri-tjetrin. Sakaq, Fatoni është përfolur sërish vitet e fundit për historinë e tij me Era Istrefin, lidhje, e cila, gjithashtu, mori fund.

640-0-5bdcbaf46ed35640-0-5be6005d40b80-600x579-466x450-780-0-1451816035liberta-geti-690x362era-3kasKrenari-Çoçaj-dafina-zeqiri-1ledri13
<
>

SAMANTA KARAVEL-LA, KRESHNIK KASNECI, LUANA VJOLL-CA
Një lidhje që nuk zgjati më shumë se një vit ajo e Saman-ta Karavellës dhe biznes-menit nga Tirana, Kreshnik Kasneci. Por vetëm pak pas ndarjes nga këngëtarja, në vitin 2013, Kasneci përfundoi në krahët e Luana Vjollcës, e cila vetëm pak kohë më parë i kishte dhënë fund lidhjes me këngëtarin Adri-an Gaxha. Megjithatë, lidhja mes tyre nuk u konfirmua kurrë dhe nuk dihet sa ka zgjatur.

ROZA LATI, STINE, RONELA HAJATI
Për pesë vite me radhë, Roza Lati dhe Stine kanë jet-uar historinë e tyre të dashu-risë, e cila përfundoi për ar-sye ende të paditura. Por pas ndarjes nga Roza, Stine nisi një romancë me një tjetër va-jzë të famshme, këngëtaren Ronela Hajati. Megjithatë, thuhet se lidhja e tyre zgjati pak dhe që dyshja që prej ndarjes, ndërpreu çdo kontakt, ndryshe nga ç’ndodhi mes Stines dhe Rozës.

DAFINA ZEQIRI, LEDRI VULA, ANGELA MARTINI
Lidhja mes Dafina Zeqirit dhe Ledri Vulës ka qenë pady-shim një ndër më të komentuarat në mediat rozë. Megjith-atë, rezultoi se në jetën private, dyshja nuk ishte aq e suk-sesshme sa në atë profesionale ndaj dhe i dhanë fund mar-rëdhënies. Që prej ndarjes, Ledri ka pasur disa histori të tjera, ndër të cilat edhe një me modelen Angela Martini. Gjithçka u kuptua nga klipi i Ledrit me titull “100 probleme” ku reperi dhe modelja përfshi-hen në disa skena përvëluese. Por pavarësisht nxehtësisë, as kjo lidhje nuk zgjati shumë.

LIBERTA SPAHIU, GETOAR SELIMI, MARINA VJOLLCA
Ndonëse nuk u pranua kur-rë publikisht, lidhja e Liberta Spahiut me Getoar Selimin ka qenë një ndër më të komentu-arat në mediat rozë, lidhja e cila përfundoi në vitin 2014 për shkaqe xhelozie, siç ka pohuar vetë moderatorja. Megjithatë, historia me Libertën duket se i ka sjellë fat Getoarit, pasi vetëm pak kohë më pas, ai nisi historinë me Marina Vjollcën, e cila sot është dhe bash-këshortja e tij.


Flash Lajme

Më të lexuarat