Toni-Ann Singh ka fituar edicionin e 69-të të bukurisë “Miss World”

Kjo është hera e parë në histori që gratë me ngjyrë mbajnë titujt për Miss USA, Miss Teen USA, Miss America, Miss Universe dhe Miss World.

Studentja 23-vjeçare lindi në Shën Thomas të Xhamajkës dhe po studion për mjekësi .

Ajo shkroi  të shtunën: “Të lutem dije që je i denjë dhe i aftë për të arritur ëndrrat e tua ”

Ajo mundi 111 garuese të tjera që përfaqësojnë vende të ndryshme, për të qenë fituesja e katërt xhamajkane e titullit që nga fillimi i konkursit./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All