Videoja e një djaloshi 9-vjeçar australian që i lutet të ëmës t’i japë një litar të varë veten, pasi bullohej në shkollë sepse vuante nga nanizmi, ka bërë xhiron e botës.

Nëna e Quaden, Yarraka Bayles postoi në Facebook videon e të birit për të treguar se çfarë po i bënte bullizmi.

Shumë yje dhe njerëz të thjeshtë kanë mbështetur vogëlushin, Quaden.

Mes tyre edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma.

Përmes disa postimesh në Instastory, Vesa shkruan se, edhe ajo bullohej kur ishte fëmijë.

Këngëtarja ka shfrytëzuar rastin e vogëlushit për të thënë dy fjalë për ata që e kanë bërë të vuajë kur ishte e vogël.dardania.com

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat