Humbja e flokëve është bërë një tjetër pasojë e dukshme e Coronavirus-it, njofton Insajderi.

Këtë simptomë të papritur, po e vuan edhe aktorja e njohur, Alyssa Milano.

Alyssa Milano zbuloi në Instagram të dielën se po humb flokët pasi testoi pozitive për antitrupat Covid-19.

Aktorja ka qenë duke luftuar simptomat e virusit që nga muaji mars, kur tha se filloi të përjetonte ethe dhe dhimbje koke.

“Thash t’ju tregoj se çfarë u bën # Covid19 flokëve tuaj,” ka shkruar Milano teksa ndan edhe një video. “Ju lutemi merrni seriozisht këtë”.

View this post on Instagram

Thought I’d show you what #Covid19 does to your hair. Please take this seriously. #WearADamnMask #LongHauler

A post shared by Alyssa Milano (@milano_alyssa) on


Flash Lajme

Më të lexuarat