Shqiptarët në çdo event muzikor që po mbahet po shënojnë suksese, pasi një pjesë e madhe e tyre po nominohen në kategori të ndryshme.

Los40 njihet si event i rëndësishëm në industrinë e muzikës në Spanjë, ndërsa në rrjetin e tyre zyrtar tashmë kanë publikuar të gjitha nominimet për “Los40 Music Awards 2020”, çmime këto që këto që përfshijnë ato spanjolle, ndërkombëtare si dhe latine.

Dua Lipa, Ava Max dhe Dj Regard janë shqiptarët e nominuar në këtë event.

Dua Lipa numëron gjithsej katër nominime, “Artistja e vitit”, “Albumi i vitit”, “Kënga e vitit” dhe “Video klipi i vitit”.


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All