Bebe Rexha është një prej yjeve më të famshme në botë, mirëpo ajo asnjëherë nuk e harron origjinën e saj shqiptare.

Sa herë që pyetet për prejardhjen e saj, këngëtarja nuk heziton të thotë se është shqiptare, ndërsa me raste flet edhe shqip nëse kjo gjë i kërkohet.

29-vjeçarja së fundmi ka qenë pjesëmarrëse në emisionin e Jonathan Ross, ku e ka interpretuar hitin e saj më të fundit, “Last Hurrah”

Ndërsa gjatë bashkëbisedimit me nikoqirin dhe pjesëmarrësit tjerë, mes tjerash, ajo është pyetur nëse di të flasë shqip.

Bebe ka thënë se meqenëse nuk i di të gjitha fjalët, ajo bën një kombinim të disa fjalëve shqip dhe disa të tjera në anglisht. /Telegrafi/


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All