Deputeti Labinot Tahiri ka reaguar pasi në një transmetim live në Facebook, u pa duke konsumuar ujë të prodhuar në Serbi. Labi thotë se ishte gabim dhe s’e kishte idenë për origjinën e ujit ‘Rosa’.

Labi tenton të nxirret pasi kishte mbrojtur me të madhe vendimin për taksën ndaj Serbisë.

Ja reagimi i plotë:

Tani i pash për ujin Rosa!

Ishte nje gabim, por as nuk e kam parë se cfarë uji është, thjeshtë ujë nga Maqedonia dhe e bleva.
Sigurisht , Gazetarêt, e kanë punën kryesore për liket me i marrë dhe nuk shohin se çfarë kahje i japin lajmit!
Unë e lajmrova atë festë të rrugeve që u krye, për të cilat pikërisht janë harrua nga politika dhe politikanët, por nganjeherë ndoshta është më mirë të lihen gjerat që të vaujnë me shumë me të njejtit politikan!
Sëpari, jam në Ohër dhe këtu nuk ka ujë Tepelene apo Rugova!
E dyta, as që kam shikua se çfarë uji është!

Nëse disa nga ju, po e kerkoni me e qit në shoshë këtë farë pune, ateherē vetëm veproni dhe shperndajeni njejtë si unē, qeshtjen e protestës së 9 majit për ata Trima tê rastit KUMANOVA, të cilët janë ne Burg, e punen e ujit e rregullojmē pa asnje problem.

Hiq mos të ua ndin juve dy tre Gazetarë të “mdhenjë”as për rastin KUMANOVA DHE AS PËR ATO PUNË QË I KAM KRYER DHE I KRYEJ PA U NDALUR SE JANË NË PYETJE QYTETARËT.
Ska rendesi pêr juve që mundoheni mem nxjerr keq para QYTETARËVE , apo joo?

Ok vazhdoni…!

Shihemi ne veprat dhe punët që i kam kryer dhe i krye për këta njerëz dhe vendin tim!

Me 9 MAJ FERIZAJ PROTESTA PËR RASTIN KUMANOVA PĒR LUFTËTARËT E LIRISË.

Labinot Tahiri, Ferizaj Kosove e Shqipërisë./BotaSot


Flash Lajme

Më të lexuarat