Colors: Green Color

Është zhvilluar seminari i parë për sistemin VAR (Video Assistant Referee), i cili është planifikuar të implementohet në kampionatin e Kategorisë Superiore duke filluar nga sezoni 2021-2022. Në këtë aktivitet, që u zhvillua në datat 22-23 shtator 2020 në ambientet e Shtëpisë së Futbollit, ishin pjesëmarrës arbitrat dhe asistentët e Kategorisë Superiore, të cilët do të jenë në rolin e VAR-it (arbitrat) dhe AVAR-it (asistentët).

Largimi i Luis Suarez nuk është pritur aspak mirë nga Lionel Messi. Ylli argjentinas ka shpërthyer ndaj klubit të Barcelonës për shkak të largimit të uruguaianit. Në mesazhin e tij në rrjetet sociale, argjentinasi është shprehur se tashmë “nuk më surprizon asgjë”, duke thumbuar katalanasit për mënyrë se si e trajtuan Suarezin.

Ish sulmuesi uruguaian i PSG-së, Edinson Cavani, ka kërkuar nga agjenti i tij, transferimin te gjigandi spanjoll, Real Madrid, njofton Insajderi.

Cavanit, të cilit i skadoi kontrata me PSG-në, aktualisht është lojtar i lirë, dhe ka shumë kërkesa në drejtim të sulmuesit uruguaian, mirëpo dëshira e lojtarit është, transferimi në Real Madrid.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All