Colors: Green Color

Kriza financiare që ka prekur bizneset e ndryshme ka futur në krizë edhe bizneset që po financojnë klubet e futbollit, kryesisht të Superligës.

Presidenti i Ligës, Edvin Libohova, një ditë pasi FSHF i ka dërguar një shkresë kryeministrit Rama, ku i kërkon që të përfshihet edhe futbolli te bizneset që do të përfitojnë nga subvencioni financiar i klubeve.

Të gjithë në frontin e luftës ndaj Koronavirusit, madje edhe PSG, që po vazhdon të mbështesë trupën e mjekëve dhe infermierëve që janë në linjën e parë.

Klubi parizien ka hedhur në treg fanellën “Tous Unis” (të gjithë të bashkuar), e disponueshme në dyqanet zyrtare me logon “Assitance Publique”.

Fituesi i Kupës së Botës me Brazilin, Cafu insiston se ylli i Pars Saint-Germain, Neymar është një talent superior karshi kapitenit të Barcelonës, Lionel Messi.

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu është duke punuar në një marrëveshje për ta rikthyer Neymar në Nou Camp këtë verë.

Flash Lajme

Më të lexuarat