Inter ka arritur një marrëveshje bazë me Hertha Berlinin për të transferuar mbrojtësin e djathtë Valentino Lazaro për 18-20 milionë euro plus bonuset, raporton SportItalia

Austriaku luajti në RB Salzburg në vitin 2017 kishte shkuar në Hertha për shtatë milionë euro dhe ka impresionuar në këtë sezon duke shënuar tri gola dhe bërë shtatë asiste për 31 Bundesliga.

Është raportuar që disa javë se ai dëshiron që ti bashkohet Interit dhe ka arritur termet personale, por dy klubet e patën të vështirë që ai të transferohet si transfer i lirë.

Negociatat kanë vazhduar sot me agjentin Federico Pastorello dhe shumë shpejt do të konkludohet.

Sipas gazetarit të njohur Alfredi Pedulla marrëveshja do të jetë për 18-20 milionë euro me 2-3 milionë bonuse sipas performancës.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All