Duket se mungesa e trofeve e ka detyruar Tottenham Hotspur që të fus dorën në xhep dhe të paguajë shifra të mëdha për të shtuar cilësitë në skuadër.

Pas Jack Clarke, i cili firmosi për 5 sezonet e ardhshme, “Gjelat” kanë transferuar edhe mesfushorin e Lyon, Tanguy Ndombele.

Lajmi konfirmohet nga faqja zyrtare e klubit, që zbulon se francezi ka firmosur për 6 sezonet e ardhshme.

Kartoni i tij i ka kushtuar plot 65 milionë euro, shifër tepër e lartë nga ato që ofruar skuadra si Chelsea apo Reali i Madridit.

View this post on Instagram

✍️ #WelcomeTanguy! Tanguy Ndombele has signed a contract with the Club until 2025! ? #COYS #THFC

A post shared by Tottenham Hotspur (@spursofficial) on

Flash Lajme

Më të lexuarat