Liverpool dhe Jurgen Klopp mund të ndahen së shpëjti. ‘The Reds’ i kanë ofruar një kontratë të re gjermanit por ai e ka refuzuar.

Klopp ka reafuzar kontratën e re të Liverpool ku do të përfitonte plot 10 milion paund në vit nga 7 milion që siguron me kontratën aktuale.Përgjigjia e gjermanit ka stretsuar dhe shqetësuar shumë drejtuesit e Liverpool.

Suksesi i viteve të fudnit është falë punës së tij.

Sipas mediave britanike Klopp po mendon të bëjë pak pushime nga futbolli nga stresi dhe lodhja e madhe që ka marrë. Gjithashtu nuk përjashtohet dëshira e gjermanit për një aventurë të re.

Në qoftë se Klopp do pranonte kontratën e re prej 10 milion paundësh, ai do futej ndër trajnerët më të paguar krah, Zidane që drejton Real Madrid dhe Pep Guardiola i Manchester Cityt.

Flash Lajme

Më të lexuarat