Juventus është duke u përgatitur për një mini-revolucion në merkaton e kësaj vere, teksa pritet që të largohen plotë 6 futbollistë në ditët në vijim. Pas deklaratave të trajnerit Sarri pas miqësores ndaj ndaj Atletico Madrid drejtuesit janë vënë në lëvizje fillimisht për largimit.

Nga 8 emra gjithsej 6 sakrifikohen, ku mes tyre spikatin lojtarë si Dybala Mandzukic, por edhe Matuidi e Khedira. Pikërisht ky i fundit gjatë gjithë kësaj periudhe ka qëndruar me valixhe në duar dhe ka patur kontakte me skuadra të ndryshme të Premier Leagues, por mesa duket Sarri në lidhje me gjermanin pasi e ka bindur paraqitja e Khediras në sfidën ndaj Atletico Madrid dhe goli që ai i realizoi.

Në këtë mënyrë një nga të sakrifikuarit e bardhezinjëve në mesfushë mund të mos jetë futbollisti me origjinë tuniziane por shoku i tij në kombëtare Emre Can. Sarri i ka kërkuar Paraticit të heqë nga merkato Khediran dhe pikërisht në listën e shitjeve mund të përfundojë Emre Can i cili nuk e bind plotësisht trajnerin e kampionëve të Italisë. Ofertat për të nuk kanë munguar, por do të jetë e vështirë për ta bindur që të lërë bardhezinjtë në këtë moment.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All