Kristal Abazaj do të jetë pjesë e Kukësit gjatë këtij sezoni. Klubi verilindor njofton arritjen e marrëveshjes me ekipin belg të Anderlehtit, që zotëronin kartonin e lojtarit.

Abazaj vjen në formë huazimi te skuadra nënkampione e vendit për një sezon futbollistik. 23-vjeçari vishet blu pas eksperiencave me skuadrën e Elbasanit, Luftëtarit, Anderlehtit dhe Osijekut. Abazaj pritet që të përfitojë 10 mijë euro në muaj te skuadra verilindore, ku do të luajë për një sezon.

Fotografia e F.K Kukësi Albania

Fotografia e F.K Kukësi Albania

Flash Lajme

Më të lexuarat