Garuesi i Formula 3, Aleks Peroni ka pësuar një aksident të tmerrshëm ndërsa po garonte në Monza të shtunën. Ai u përplas me bordurën rrethuese të pistës dhe u rrotullua në ajër disa herë dhe më pas ra në tokë, shkruan dardania.com

Përplasja erdhi, pasi Peroni po përpiqej t’i parakalonte kundërshtarit, por makina doli nga kontrolli dhe u përplas me pistën./dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat