Barcelona e ka pasur shumë të thjeshtë ndaj Sevillas, një ndeshje që e ka fituar me “poker”. Skuadra e Valverdes e zgjidhi ndeshjen në harkun e 8 minutave në pjesën e parë.

Luis Suarez shënoi fillimisht një gol spektakolar me roveshatë, ndërkohë që më pas do të shënonin edhe Vidal e Dembele. Në këtë ndeshje nuk kishte si të mungonte edhe “firma” e Messit.

Argjentinasi shënoi nga goditja e dënimit në minutën e 87-të, duke shtangur portierin Vaclik. Në fundin e ndeshjes, te katalansit ndëshkohen me karton të kuq Dembele dhe Araujo. Me këtë fitore Barcelona ngjitet në vendin e dytë me 16 pikë, dy më pak se Real Madrid./R.Lika-Koha Jone/

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All